معرفی گرانول هاش شفاف

معرفی گرانول هاش شفاف

معرفی گرانول هاش شفاف

معرفی گرانول هاش شفاف را در این مقاله مورد بحث و بررسی قرار می دهیم. گرانول هاش شفاف، یک نوع مواد پلیمری مهم است که در صنایع مختلف از جمله بسته‌بندی، تولید انواع نایلون و… استفاده می‌شود. این گرانول‌ها، با ویژگی‌های شفافیت، انعطاف‌پذیری و مقاومت در برابر پارگی، برای تولید محصولات پلاستیکی با کارایی بالا و زیبایی بیشتر مورد استفاده قرار می‌گیرند. با توجه به ویژگی‌های این مواد در تولید محصولات با کیفیت، استفاده از گرانول شفاف در صنایع مختلف به عنوان یک کمک فرایند و جایگزین مناسب برای مواد دیگر به دلیل مزایای فنی و اقتصادی آنها توصیه می‌شود.

آشنایی با گرانول شفاف

گرانول شفاف، یک نوع ماده پلیمری است که به شکل دانه‌های کوچک رشته ای و عدسی تولید می‌شود. این گرانول‌ معمولاً از بازیافت پلاستیک هایی که از گرید های پتروشیمی مانند F7000، 5110، EX5، 020، 2420، 209 22B02 و… تولید شده اند به عمل می آید. آنها به دلیل ویژگی شفافیت، سبک بودن و انعطاف‌پذیری، برای تولید محصولات پلاستیکی مورد استفاده قرار می‌گیرند. این گرانول‌ها می‌توانند به صورت رنگی یا بدون رنگ باشند و به دلیل شفافیت و سایر ویژگی آنها، در بسیاری از صنایع از جمله بسته‌بندی، تولید انواع نایلون های کشاورزی، نایلکس و… از آنها استفاده می‌کنند. از مزایای گرانول‌های شفاف حوزه پلاستیک می‌توان به قابلیت بازیافت، مقاومت در بقاء در مقابل شوک‌ها و جذب نور خورشید اشاره کرد.

نحوه استفاده از گرانول شفاف

گرانول‌های هاش شفاف در فرآیندهای مختلف صنایع مورد استفاده قرار می‌گیرند. این گرانول‌ها می‌توانند در فرآیند تزریق استفاده شوند. در فرآیند تزریق، گرانول‌ها با استفاده از ماشین‌های تزریق پلاستیک به شکل‌های مختلف به‌ویژه در تولید قطعات پلاستیکی تزریق می‌شوند. در فرآیند سفت‌کاری یا اکستروژن، گرانول‌ها به دما و فشار بالا به شکل مداوم به‌ویژه در تولید ورق‌ها، لوله‌ها، فیلم‌ها و فیبرهای پلاستیکی استفاده می‌شوند.

از آنجایی که گرانول‌های شفاف معمولاً دارای خواص شفافیت و زیبایی هستند، در تولید محصولاتی نظیر ، فیلم‌های بسته‌بندی، انواع نایلون ها و… نیز کاربرد دارند. به‌طور کلی، گرانول‌ هاش شفاف به عنوان مواد اولیه اساسی در صنایع مختلف به عنوان کمک فرایند مورد استفاده قرار می‌گیرند و از آنها برای تولید محصولات پلاستیکی با ویژگی‌های مورد نظر استفاده می‌شود.

آشنایی با گرانول شفاف

روش تولید گرانول شفاف

تولید گرانول شفاف یک فرآیند پیچیده است که مراحل مختلفی را شامل می‌شود. ابتدا، مواد پلاستیکی بازیافتی پلی‌اتیلن که در بازار به اسم زنده بار می شناسند و عموماً از نایلون های دور آب معدنی، نایلون های شیرینگ و… تهیه می شوند. بعد از تفکیک صحیح با استفاده از دستگاه خرد کن به تیکه های کوچک به شکل کندر تبدیل می‌شوند و به خط شستشو انتقال داده می شوند. بعد از گذراندن خط شستشو و عمل آب گیری توسط دستگاه سانتریفیوژ کندرها به داخل دستگاه اکسترودر جهت پخت انتقال داده می شوند و عمل پخت با دمای تعیین شده انجام می‌شود و بعد از گرفتن گاز مواد توسط گازگیری که روی اکسترودر نصب شده است و عبور مواد از توری، مواد خمیری شکل به داخل وان آب رفته و بعد از افت دما رشته ها توسط دستگاه کاتر به رشته های کوچک تبدیل می شوند و در بسته بندی های 20 و 25 کیلویی آماده بارگیری و استفاده در صنایع مختلف آماده شوند.

ویژگی های گرانول شفاف

گرانول‌های شفاف دارای ویژگی‌های منحصر به فردی هستند که آنها را به یک گزینه محبوب برای انواع محصولات پلاستیکی تبدیل کرده است. این نوع گرانول پلی‌اتیلن (PE) شامل برخی ویژگی‌هایی از قبیل شفافیت بالا، انعطاف‌پذیری، مقاومت در برابر پارگی ، مقاومت در برابر انواع شرایط محیطی، جذب نور ، دوخت پذیری آسان می‌باشد.

این ویژگی‌ها باعث می‌شود که گرانول‌ هاش شفاف به عنوان کمک فرآیند در تولید انواع محصولات مورد استفاده قرار گیرد. در تولید محصولاتی از قبیل فیلم‌های بسته‌بندی، تولید انواع لوله های بازیافتی کشاورزی، روکش کابل ها و… . علاوه بر این، گرانول‌های هاش شفاف به دلیل قابلیت بازیافت و کمک در حفظ محیط زیست بسیار مورد توجه قرار می‌گیرند.

کاربردهای آن

گرانول شفاف به دلیل ویژگی‌های منحصر به فرد خود در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد. یکی از کاربردهای اصلی آن در صنعت • بسته‌بندی مثل تولید لیبل برای انواع بطری‌ها و فیلم‌های بسته‌بندی،

• تولید انواع نایلون مثل نایلون گلخانه، نایلون حبابی، نایلون شرینگ، نایلون چاپی دسته دار تبلیغاتی (در کل نایلون های روشن به اصطلاح کلفت بار).

• تولید انواع نایلکس مثل کیسه زباله رولی، کیسه فریزر، نایلون رکابی، سفره یکبار مصرف (در کل نایلون های مات به اصطلاح نازک بار).

• در صنایع الکترونیکی، به دلیل انعطاف‌پذیری با ترکیب با گرانول PE100 در روکش کابل ها از این گرانول‌ استفاده می شود.

علاوه بر این، گرانول شفاف در تولید برخی از لوازم خانگی و وسایل آشپزخانه نیز کاربرد دارد.

روش تولید گرانول شفاف

سوالات متداول

1- گرانول هاش شفاف چیست و چه کاربردهایی دارد؟

گرانول هاش شفاف، پلاستیکی با ویژگی‌هایی مثل شفافیت بالا، انعطاف‌پذیری، دوخت پذیری بالا، مقاوم در برابر پارگی و… در بسیاری از صنایع مورد استفاده قرار می‌گیرد. کاربردهای آن شامل تولید فیلم‌های بسته‌بندی، تولید انواع نایلون و نایلکس و برخی از قطعات خانگی و الکترونیکی می باشد.

2- چگونه گرانول‌های هاش شفاف تولید می‌شوند؟

تولید گرانول شفاف از مواد پلاستیکی نظیر پلی‌اتیلن (PE) انجام می‌شود. ابتدا مواد ریساکل بعد از طی کردن یک پروسه طولانی و حساس به صورت دانه‌های کوچک رشته ای و عدسی در آمده و سپس به وسیله فرایندهای اکسترودر یا تزریق پلاستیک به شکل نایلون، فیلم، نایلکس و… تبدیل می‌شود.

3- چه ویژگی‌های منحصر به فردی دارند که آنها را از دیگر مواد پلاستیکی متمایز می‌کند؟

گرانول‌های هاش شفاف ویژگی‌هایی از جمله شفافیت بالا، انعطاف‌پذیری، مقاومت در برابر پارگی، جذب نور خورشید، دوخت پذیری آسان و… را دارند که آنها را از دیگر مواد پلاستیکی متمایز می‌کند. این ویژگی‌ها باعث می‌شود که گرانول‌ هاش شفاف به عنوان یک گزینه محبوب در صنایع مختلف شناخته شوند.

سخن پایانی

در نتیجه، گرانول هاش شفاف به دلیل ویژگی‌های منحصر به فردشان، در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرند. این مواد پلاستیکی شفاف نه تنها برای بسته‌بندی و تولید برخی از لوازم خانگی و الکترونیکی در تولید انواع نایلون هم کاربرد دارند. ویژگی‌های انعطاف‌پذیری، شفافیت و مقاومت این گرانول‌ها، آنها را به یک گزینه محبوب در تولید انواع محصولات تبدیل کرده است. با افزایش استفاده از مواد پلاستیکی در صنایع مختلف، گرانول‌های شفاف از اهمیت بیشتری برخوردار می‌شوند و نقش مهمی در تولید مدرن و پایدار محصولات با کیفیت دارند.

بازرگانی ایرتاز عرضه کننده و تولید کننده انواع مواد اولیه، گرانول، پلی اتلین، پلی پروپیلن ها، PVC ، ABS و انواع کامپاندها مستربچ و انواع لوله های باکیفیت و قیمت مناسب به بازارهای داخلی و خارجی می باشد. جهت خرید این محصولات و مشاوره می توانید با کارشناسان ما در مرکز فروش تماس بگیرید.

شماره تماس: 09104417319

اشتراک گذاری این مقاله

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جستجو در سایت


دسته بندی


آخرین مقالات


برچسب ها


آخرین پروژه ها