معرفی گرانول هاش شیشه ای

معرفی گرانول هاش شیشه ای

معرفی گرانول هاش شیشه ای

معرفی گرانول هاش شیشه ای را در این مقاله مورد بررسی قرار خواهیم داد. گرانول هاش شیشه‌ ای، جزء نوینی از مواد پایدار و قابل بازیافت در صنعت پلاستیک است. گرانول‌هاش شیشه ای  از زنده بار نایلون های شرکتی و کندر درجه یک نایلون تولید می شود و به دلیل انعطاف‌پذیری بالا، مقاوم در برابر پارگی و …‌ در تولید محصولات پلاستیکی از قبیل نایلون رکابی، نایلون های کشاورزی و… مورد استفاده قرار می گیرد. خواص مکانیکی بالا و مقاومت بالا در برابر سرما، از ویژگی‌هایی هستند که این گرانول‌ را به گزینه‌ای مناسب برای بهبود خواص فیزیکی و محیط زیستی محصولات پلاستیکی تبدیل کرده است. همچنین استفاده از گرانول‌هاش شیشه‌ای، باعث کاهش مصرف مواد زیستی و افزایش دوام محصولات می‌شود.

آشنایی با گرانول هاش شیشه ای

گرانول هاش شیشه‌ ای، نوعی گرانول بازیافتی است که از زنده بارهای شرکتی، کندر درجه یک و بدون آشغال و برخی از اصلاح کننده ها برای بهبود خواص تولید می شود. این گرانول‌ها به شکل قطعات کوچک رشته ای و عدسی بوده و به صورت مخلوط یا جداگانه در تولید مواد پلاستیکی و تولید انواع نایلون و نایلکس مورد استفاده قرار بگیرند. خواص فیزیکی برجسته‌ای از جمله مقاومت کششی بالا، مقاوم در برابر سرما، شفافیت بالا و… این گرانول‌ را به گزینه‌ای مناسب در صنایع پلاستیکی تبدیل کرده است. استفاده از این گرانول بهبود کیفیت و مقاومت محصولات پلاستیکی را فراهم می‌کند و به دلیل بازیافت پذیر بودن به حفظ محیط زیست کمک می‌کند، زیرا میزان استفاده از مواد جدید پتروشیمی را کاهش می‌دهد و بازیافت LDPE را ترویج می‌کند.

نحوه استفاده از گرانول هاش شیشه ای

گرانول هاش شیشه‌ ای به عنوان یک گرانول اصلی جهت تولید انواع نایلون، نایلکس و… و افزودنی مناسب به مواد پلاستیکی جهت بهبود خواص فیزیکی و مکانیکی محصولات می باشد. برای استفاده، گرانول‌ها به‌طور معمول به عنوان یک عامل تقویت کننده در فرآیندهای تزریق پلاستیک یا تولید  انواع مواد پلاستیکی مورد استفاده قرار می‌گیرند. قبل از اضافه کردن گرانول‌های شیشه‌ای، آنها با پلیمرهای پایه آمیخته و در دماهای مشخص ذوب شده و سپس به فرآیند مورد نظر (مانند تزریق یا فرم دهی) می‌پردازند.

استفاده از این گرانول‌ها به عنوان کمک فرایند باعث افزایش مقاومت به فشار، ضربه و انعطاف‌پذیری محصولات پلاستیکی می‌شود. همچنین، این گرانول‌ها می‌توانند وزن نهایی محصول را کاهش داده و سطح آن را صیقلی و زیباتر کنند. مهم‌ترین نکته این است که مقادیر دقیق و نسبت‌های مناسب برای افزودن گرانول‌های هاش شیشه‌ای به مواد پلاستیکی باید با دقت محاسبه شوند تا خواص مطلوب در محصول نهایی به دست آید.

آشنایی با گرانول شیشه ای

روش تولید گرانول شیشه ای

تولید گرانول هاش شیشه‌ ای یک فرآیند پیچیده و دقیق است. در این فرآیند، ابتدا دقت زیادی در تفکیک زنده بار باید صورت پذیرد و پلاستیک های مزاحم مثل سلفون که خاصیت نازک باری دارند باید از زنده بار بخوبی تفکیک شوند. بعد از تفکیک صحیح عملیات شستشو باید انجام شود (عموماً زنده بار پا دستگاهی نیازی به شستشو ندارد ولی شستشو مواد باعث بالا رفتن کیفیت گرانول می شود). بعد از کندر سازی و شستشو و آبگیری مواد کندر به داخل دستگاه اکسترودر هدایت می شود و در دامای تعیین شده به حالت خمیری در آمده و بعد از عبور از صافی و توری100 رشته ها از اکسترودرخارج شده و به داخل وان آب می روند. بعد از سرد شدن رشته ها داخل دستگاه کاتر به گرانول رشته ای تبدیل می شوند و در کیسه های 20 و25 کیلویی بسته بندی شده (بهترین دستگاه اکسترودر برای تولید هاش شیشه ای دستگاه تک پیچه با طول بیش از 3m 30cm و مجهز به گازگیر می باشد چرا که روی دستگاه های با طول کمتر گاز گیر نصب نمی شود و به دلیل ضعیف بودن دستگاه نمی توانید توری100 نصب کنید)

این فرآیند توجه زیاد به کنترل دما دارد چرا که اگر دما بیشتر باشد رنگ گرانول شما عسلی روشن می شود ، همچنین کنترل سرعت‌ و فشار دستگاه باید تنظیم باشد تا گرانول‌های شیشه‌ای با خواص مطلوب به دست آید.

ویژگی های گرانول هاش شیشه ای

گرانول هاش که پایه آن از LDPE و LLDPE می باشد ویژگی‌های منحصربه‌فردی دارد. این گرانول‌ها از زنده بار شرکتی مثل بغل برش نایلون و کندر  درجه یک و بدون آشغال تولید می‌شوند. ویژگی‌های آن شامل:

• انعطاف‌پذیری بالا

• مقاوم در برابر سرما

• کشسانی بیشتر

• مقاوم در برابر پارگی

• وزن سبک

• Anti bacteria

• وزن پایین

•سازگاری با مواد غذایی

• مقاومت به ضربه

• مقاوم در برابر سوراخ شدگی

• دوخت پذیری بهتر

که باعث می‌شود بعنوان کمک فرایند در تولید محصولات دیگر، تولید نایلون، نایلکس و… مورد استفاده قرار گیرند.

این گرانول‌ها دارای خواص الکتریکی و مکانیکی عالی هستند و توانایی پایداری طولانی مدت در برابر آب، شیمیایی‌ها و سرما را دارند. علاوه بر این، قابلیت بازیافت بارزی دارند که باعث کاهش مصرف مواد جدید و حفظ محیط زیست می‌شود. استفاده از گرانول‌های شیشه‌ای در تولید محصولات پلاستیکی بعنوان کمک فرایند باعث بهبود مقاومت، کاهش وزن، انعطاف‌پذیری و افزایش دوام محصولات می شود.

کاربرد گرانول هاش شیشه ای

گرانول هاش شیشه‌ ای به دلیل ویژگی‌های ذکر شده در تولید انواع کیسه ها، صنایع بسته‌بندی، تولید نایلکس، نایلون های کشاورزی، ورق کامپوزیت، نایلون های رکابی. سفره یکبارمصرف، و… مورد استفاده قرار می‌گیرد. و همچنین بعنوان کمک فرایند و عامل تقویتی در تولید انواع محصولات مثل لوله PE100 و PE80 استفاده می شود.

روش تولید گرانول شیشه ای

سوالات متداول

1- گرانول هاش شیشه ای چیست؟

گرانول هاش شیشه ای، دانه های کوچک رشته ای و عدسی براق هستند که در بازار به اسم گرانول نایلون هم شناخته می شود از فرآیند بازیافت زنده بار شرکتی و یا کندر تولید می شود .

2- کاربردهای گرانول هاش شیشه ای چیست؟

این گرانول‌ در تولید انواع نایلون رکابی، نایلکس، بسته بندی، نایلون های کشاورزی و… کاربرد دارد. همچنین گرانول هاش بعنوان عامل تقویتی در تولید بسیاری از محصولات پلی اتیلنی از جمله لوله PE100 و PE80 و… مورد استفاده قرار می‌گیرد و ویژگی های فیزیکی و مکانیکی محصولات را بهبود می‌بخشند 

3- چه مزایایی برای استفاده از گرانول هاش شیشه ای وجود دارد؟

استفاده از گرانول شیشه ای باعث بهبود مقاومت، کاهش وزن، افزایش دوام و مقاومت در برابر ضربه و سرما محصولات پلاستیکی می‌شود. همچنین، این گرانول‌ها از منابع بازیافتی تولید می‌شوند که باعث حفظ محیط زیست و کاهش مصرف مواد جدید می‌شود.

سخن پایانی

در نهایت، گرانول هاش شیشه ای با خصوصیات منحصربه‌فرد و ویژگی‌های فراوان، به عنوان یک جزء ارزشمند در صنایع مختلف به کار می‌رود. این ماده متنوع و بازیافتی، نه تنها بهبود مشخصات فنی محصولات پلاستیکی را فراهم می‌کند، بلکه نقش مهمی در حفظ محیط زیست و مدیریت پایدار منابع بازیافتی ایفا می‌کند. و در صنعت نایلون و نایلکس، بسته‌بندی و… این گرانول‌ تاثیرگذاری بی‌شمار در بهبود کیفیت و مقاومت محصولات داشته و به رشد پایدار و اقتصادی کمک می‌کنند. به همین دلیل، گرانول شیشه ای به عنوان یک راهکار نوین و مستدام در تولید مواد پلاستیکی و حفظ محیط زیست معرفی شده و در زمینه‌های مختلف به کارگیری می‌شود.

بازرگانی ایرتاز عرضه کننده و تولید کننده انواع مواد اولیه، انواع گرانول، پلی اتلین، پلی پروپیلن ها، PE100، PE800، ABS، PVC، کامپاندها مستربچ و انواع لوله های باکیفیت و قیمت مناسب به بازارهای داخلی و خارجی می باشد. در صورتی که تولید کننده گرانول، مصرف کننده و صادر کننده هستید جهت خرید و فروش این محصولات و مشاوره می توانید با کارشناسان ما در مرکز فروش تماس بگیرید.

شماره تماس: 09104417319

اشتراک گذاری این مقاله

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جستجو در سایت


دسته بندی


آخرین مقالات


برچسب ها


آخرین پروژه ها