قیمت پلی اتیلن شبکه‌‌ای

قیمت پلی اتیلن شبکه‌‌ای

قیمت پلی اتیلن شبکه‌‌ای

قیمت پلی اتیلن شبکه‌‌ای در بازار‌ها‌ی مختلف یکسان نمی‌باشد. در نرخ این مواد عواملی از قبیل نوسانات ارز و میزان تولید تأثیر دارند. قیمت پلی اتیلن شبکه‌ای در فروشگاه‌ها بطور مداوم تغییر می‌کند. این پلی اتیلن در تولید کالا‌های پلاستیکی بیشتر استفاده می‌شود به این علت پرتقاضا می‌باشد. مقدار خرید آن در حجم‌های بالایی توسط افراد مختلف انجام می‌گیرد.

موقع خرید ویژگی‌های مختلف پلی اتیلن را بررسی کنید تا نوع سالم آن را تحویل بگیرید. این پلی اتیلن را می‌توان از تولید کنندگان و به روش‌های دیگر تهیه کرد. در این مقاله نحوه خرید و قیمت پلی اتیلن شبکه‌‌ای را بررسی خواهیم کرد.

قیمت امروز پلی اتیلن شبکه‌‌ای

قیمت امروز پلی اتیلن شبکه‌‌ای در بازار آزاد و بورس متفاوت می‌باشد. در فروشگاه‌های سطح شهر نرخ این پلی‌اتیلن‌ها یکسان نیست. پلی اتیلن شبکه‌‌ای توسط برند‌های مختلفی تولید و در بازار عرضه می‌شود. محصول برند معتبر گران‌تر می‌باشد. در قیمت این پلی اتیلن نرخ مواد اولیه و هزینه‌های تولید، نوسانات ارز، عرضه و تقاضا، میزان تولید و کیفیت آن مؤثر هستند.

محصول باکیفیت و درجه ۱ نسبت به نوع درجه ۲ با قیمت بالایی در بازار عرضه می‌شود. قیمت پلی اتیلن شبکه‌‌ای حدود ۵۴/۶ الی ۸۲/۹ دلار می‌باشد. در مراکز مختلف فروش نرخ این محصول همواره قابل تغییر بوده و ثابت نمی‌ماند.

عوامل تأثیرگذار بر قیمت پلی اتیلن شبکه‌‌ای

 • نرخ مواد اولیه و هزینه‌های تولید: امروزه نرخ مواد اولیه‌ی تولید پلی اتیلن شبکه‌ای و هزینه‌های نیروی کار و نرخ دستگاه‌های پیشرفته جهت تولید افزایش یافته‌اند. این عوامل در بالا بودن قیمت پلی اتیلن شبکه‌‌ای تأثیر بالایی دارند.
 • نوسانات ارز: نرخ ارز در بازار ایران همواره متغیر بوده و ثابت نمی‌ماند. بنابراین قیمت پلی اتیلن شبکه‌ای نیز هر چند وقت یکبار بروزرسانی می‌شود.
 • عرضه و تقاضا: تقاضای بالای پلی اتیلن شبکه‌ای سبب افزایش قیمت آن می‌شود. اگر این کالا بیش از نیاز بازار عرضه شود کاهش قیمت پیدا می‌کند.
 • میزان تولید: تولید بالا در کاهش قیمت پلی اتیلن شبکه‌ای تأثیر دارد. کاهش تولید این پلی اتیلن سبب افزایش نرخ آن می‌شود.

قیمت امروز پلی اتیلن شبکه‌‌ای

خرید پلی اتیلن شبکه‌‌ای

پلی اتیلن شبکه‌‌ای تغییر شکل یافته‌ی پلی اتیلن معمولی می‌باشد. در فرآیند تولید مقاومت پلی اتیلن در برابر ضربه و ترک خوردگی افزایش می‌یابد و بسیاری از خواص آن بهبود می‌یابد. کالاهای تولید شده از پلی اتیلن شبکه‌‌ای بسیار باکیفیت می‌باشند. بنابراین خرید آن جهت ساخت کالا و تجارت اهمیت بالایی دارد. محصولات ساخته شده از این پلی اتیلن کاربرد و طول عمر بیشتری دارند.

صنایع مختلف پلی اتیلن را بطور عمده می‌خرند. خرید پلی اتیلن شبکه‌ای اغلب بصورت گرانولی انجام می‌گیرد. این پلی اتیلن‌ها دارای پیوند‌های عرضی قوی می‌باشند که سبب افزایش مقاومت دمایی و استحکام کالا‌ها می‌شوند.

میزان خرید پلی اتیلن شبکه‌‌ای

خرید پلی اتیلن شبکه‌ای در بازار‌های مختلف با هدف تولید کالا، فروش در بازار‌های دیگر و جهت صادرات به کشور‌های خارجی انجام می‌گیرد. در حالت کلی نمی‌توان میزان خرید پلی اتیلن شبکه‌‌ای را بطور دقیق پیش بینی کرد. در مواقعی که مقدار تولید کالاهای مختلف از پلی اتیلن شبکه‌‌ای افزایش می‌یابد خرید آن بیشتر می‌شود.

این پلی اتیلن در تولید لوله، ظروف مواد غذایی، روکش سیم، تهویه مطبوع و غیره بکار می‌رود. تولید کنندگان کالا‌ها پلی اتیلن شبکه‌‌ای را در مقدار‌های بالایی می‌خرند. این مواد برای ارسال به کشور‌های مختلف نیز در حجم بالایی خرید می‌شوند.

نحوه خرید پلی اتیلن شبکه‌‌ای

تقاضا کنندگان پلی اتیلن شبکه‌‌ای را به روش‌های مختلفی خرید می‌کنند:

 • خرید پلی اتیلن شبکه‌‌ای از بازار بورس: شرکت‌های معتبر پلی اتیلن شبکه‌‌ای را در بازار بورس عرضه می‌کنند. بسیاری از مشتریان داخلی و خارجی پلی اتیلن را از این بازار می‌خرند.
 • خرید از تولید کنندگان: بیشتر تجار، صنایع و مراکز فروش مختلف پلی اتیلن شبکه‌ای را بطور عمده از تولید کنندگان خرید می‌کنند. در این روش چون واسطه‌ها و دلال‌ها حضور ندارند قیمت پلی اتیلن شبکه‌ای مناسب‌تر می‌باشد.‌
 • خرید از فروشگاه‌های سطح شهر: برخی صنایع و بازرگانان این پلی اتیلن را از فروشگاه‌های آزاد می‌خرند.

خرید پلی اتیلن شبکه‌‌ای

نکات مهم جهت خرید پلی اتیلن شبکه‌‌ای

 • پلی اتیلن شبکه‌‌ای هنگام خرید باید دارای نشان استاندارد باشد. در بازار نوع تقلبی این مواد وجود دارند که بی کیفیت هستند.
 • این پلی اتیلن باید بوی مطبوع و رنگ طبیعی داشته باشد. شیوه‌ی نامناسب نگهداری پلی اتیلن شبکه‌‌ای باعث تغییر رنگ و کیفیت آن می‌شود.
 • پلی اتیلن شبکه‌‌ای را از برندها و فروشگاه‌های معتبر خرید کنید چون محصولات آن‌ها باکیفیت هستند. همچنین قیمت پلی اتیلن شبکه‌‌ای در این مراکز مناسب‌تر می‌باشد.
 • مطابق با مصرف خود پلی اتیلن شبکه‌ای را در دانسیته‌ی مشخص و رنگ مناسب انتخاب کنید.

سؤال متداول

1- پلی اتیلن شبکه‌‌ای چیست؟

پلی اتیلن شبکه‌‌ای PEX با روش‌های مختلف و پیشرفته از پلی اتیلن‌های معمولی بدست می‌آید. در فرآیند تولید در  پلی اتیلن شبکه‌‌ای پیوندهای عرضی ایجاد می‌کنند. در این حالت مقاومت شیمیایی، تنش محیطی، وزن مولکولی و بسیاری از خواص آن افزایش می‌یابند. پلی اتیلن در اثر فرآیند فیزیکی یا ماده‌ی شیمیایی به پلی اتیلن شبکه‌ای تغییر می‌کند.

2- مزایای پلی اتیلن شبکه‌ای در مقایسه با دیگر پلی اتیلن‌ها چیست؟

این پلی اتیلن در برابر ترک خوردگی، تنش‌های محیطی و تخریب‌های حرارتی بسیار مقاوم می‌باشد. پلی اتیلن شبکه‌‌ای قابل بازیافت می‌باشد و به محیط زیست آسیب وارد نمی‌کند.

3- پلی اتیلن شبکه‌ای چه کاربرد‌هایی دارد؟

پلی اتیلن شبکه‌ای در تولید لوله‌های آب گرم و سرد بکار می‌رود. این پلی اتیلن‌‌ها در روکش کابل، ذوب برف و یخ در محیط باز، تهویه مطبوع، صنعت خودروسازی، ساخت ظروف بسته بندی و در ساخت بسیاری از کالاهای پلاستیکی استفاده می‌شوند.

سخن پایانی

پلی اتیلن شبکه‌ای مزایای بالایی دارد و در تولید کالاهای مختلف پلاستیکی استفاده می‌شود. خرید این پلی اتیلن توسط بازرگانان و صنایع تولید کننده در مقدار‌های بالایی انجام می‌گیرد. میزان خرید پلی اتیلن شبکه‌‌ای بعلت مصرف زیاد آن بیشتر می‌باشد. افراد مختلف این پلی اتیلن را از بازار بورس، تولید کنندگان و فروشگاه‌های مختلف خرید می‌کنند.

قیمت پلی اتیلن شبکه‌‌ای مناسب‌تر می‌باشد و به عوامل مختلفی بستگی دارد. فاکتور‌هایی مانند نوسانات ارز و عرضه و تقاضا در نرخ این مواد مؤثر می‌باشند. پلی اتیلن شبکه‌‌ای توسط افراد مختلف خرید می‌شود. در انتخاب از سالم و باکیفیت بودن پلی اتیلن اطمینان حاصل کنید.

بازرگانی ایران تاز عرضه کننده و تولید کننده انواع مواد اولیه، پلی اتلین، پلی پروپیلن ها، کامپاندها مستربچ و انواع لوله های باکیفیت و قیمت مناسب به بازارهای داخلی و خارجی می باشد. جهت خرید این محصولات و مشاوره می توانید با کارشناسان ما در مرکز فروش تماس بگیرید.

شماره تماس: 09104417319

اشتراک گذاری این مقاله

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جستجو در سایت


دسته بندی


آخرین مقالات


برچسب ها


آخرین پروژه ها