آشنایی با گرانول ABS سفید یخچالی

آشنایی با گرانول ABS سفید یخچالی

آشنایی با گرانول ABS سفید یخچالی

آشنایی با گرانول ABS سفید یخچالی را در این مقاله مورد بررسی قرار می دهیم. گرانول ABS سفید، مواد پلاستیکی پرکاربرد برای ساخت قطعات داخلی وسایل آشپزخانه مثل یخچال، اکثر قطعات لباسشویی، قطعات داخلی خودرو صنعت الکترونیک و… می باشد. این گرانول‌ها از مخلوطی از زنده بار ABS، برخی از اصلاح کننده و پودر تشکیل می شود و بدلیل اکریلونیتریل، بوتادیین و استایرن که تشکیل دهنده گرانول ABS هستند دارای مقاومت بالا در برابر ضربه، حرارت و شکل‌پذیری زیادی می باشد. ویژگی‌های الکتریکی و مقاومت در برابر شوک خوبی دارند. این گرانول‌ها، با روش‌های تزریق‌ یا فرآیند فشرده‌سازی به شکل قطعات دقیق و مقاوم تبدیل می‌شوند. استفاده گسترده از ABS سفید در تولید کمک‌کننده در ساخت اجزای الکترونیک، صنعت خودرو،لوازم خانگی و… از قابلیت‌های زیبایی، مقاومت و کارایی بالا ناشی می‌شود.

معرفی گرانول ABS سفید یخچالی

گرانول ABS سفید با اکریلونیتریل، بوتادیین، استایرن ترکیب شده و مقاومت بالا در برابر ضربه و حرارت دارند. با قابلیت فرآوری به شکل‌های مختلف، مانند قطعات درب، سینی‌ها و بخش‌های دیگر یخچال قطعات لباسشویی، صندلی ها، قطعات داخلی خودرو و…محصولات با دوام و استحکام بالا تولید می‌شود. این گرانول‌ها همچنین دارای خواص الکتریکی و مقاومت در برابر شوک است، که از آن‌ها یک انتخاب ایده‌آل برای قطعات داخلی یخچالها می‌سازد.

نحوه استفاده از گرانول ABS سفید یخچالی

گرانول ABS سفید برای ساخت اجزای متنوع به‌کار می‌رود. ابتدا گرانول‌ها در دستگاه‌های تزریق‌ با حرارت و فشار مذاب و سپس در قالب‌های مختلف تزریق می‌شوند. پس از سرد شدن و انجام فرآیند خنک‌کاری، قطعات با دوام و استحکام بالا تشکیل می‌شوند. گرانول ABS سفید به دلیل مقاومت در برابر ضربه، حرارت و خواص الکتریکی مناسب، یک پلاستیک با کاربردهای گسترده در صنعت  لوازم خانگی، صنعت خودرو، لوازم الکتریکی و… می باشد‌.

معرفی گرانول ABS سفید یخچالی

روش تولید گرانول ABS سفید یخچالی

تولید گرانول ABS سفید یخچالی با فرایند پلیمریزاسیون اکریلونیتریل، بوتادیین و استایرن انجام می‌شود. در ابتدا، زنده بار گرانول ABS با درجه کیفیت عالی وارد دستگاه خورد کن شده و بعد از آسیاب مواد برای پاکسازی و خروجی هر چه باکیفیت تر گرانول، از خط شستشو عبور میکند. سپس با آبگیری و خشک کردن مواد آسیابی به داخل دستگاه اکسترودر یا گرانول ساز هدایت شده و با درجه دمای تعیین شده عمل پخت روی مواد انجام می شود و بعد از عبور از طوری و خروج از دستگاه اکسترودر مواد از داخل وان آب عبور کرده وخنک می شود و در دستگاه کاتر با کات کردن گرانول شکل نهایی خود را می گیرد و بعد از بسته بندی این گرانول‌ها بعداً در دستگاه‌های تزریق‌کاری با استفاده از حرارت و فشار، به شکل‌های مختلف برای تولید اجزای داخلی و خارجی در صنایع مختلف  قالب‌گیری می‌شوند. این فرآیند تولید گرانول ABS سفید، با دقت در کنترل دما و فشار، کیفیت و ویژگی‌های مطلوب محصول را تضمین می‌کند.

ویژگی های گرانول ABS سفید یخچالی

گرانول ABS سفید برای صنایع مختلف خصوصیات مهمی دارد. این مواد پلاستیکی دارای مقاومت بالا در برابر ضربه و حرارت هستند، از جمله مقاومت در برابر شوک‌های مکانیکی و تغییرات دمایی. آن‌ها الاستیسیته مناسبی دارند و قابلیت شکل‌پذیری مناسبی در فرآیندهای تزریق و قالب‌گیری دارند. همچنین خواص الکتریکی مناسبی نیز دارند و در ساخت اجزای داخلی و خارجی لوازم در صنایع مختلف به دلیل استحکام و دوام بالا به کار می‌روند. البته ناگفته نماند این گرانول‌ها با قابلیت رنگ‌پذیری بالا و تطبیق با طراحی‌های مختلف، گزینه ایده‌آلی برای تولید اجزای زیبا و عملی در طیف گسترده ای از صنایع  می باشد

کاربردهای آن

گرانول ABS سفید کاربردهای گسترده‌ای دارد، از جمله ساخت اجزای داخلی یخچال، مانند درب‌ها، سینی‌ها، و قطعات دیگر. همچنین در صنعت خودروسازی برای داشبوردها و بخش‌های داخلی خودروها استفاده می‌شود. در صنایع الکترونیک و لوازم خانگی نیز به عنوان بخش‌های محافظتی و قطعات مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد. از آن به عنوان قطعات مقاوم در برابر ضربه در اسباب‌بازی‌ها و لوازم بازی نیز استفاده می‌شود. همچنین در صنایع مختلف برای ساخت قطعات پوششی، محافظتی و دکوراتیو نیز به کار می‌رود.

ویژگی های گرانول ABS سفید یخچالی

سوالات متداول

1- گرانول ABS سفید یخچالی چیست؟

گرانول ABS سفید، مواد پلاستیکی هستند که از ترکیب اکریلونیتریل، بوتادیین، و استایرن ساخته می‌شوند. این مواد برای ساخت اجزای داخلی لوازم خانه و آشپزخانه، صنعت خودرو، اسباب‌بازی ها،و ..‌.با مقاومت بالا در برابر ضربه و حرارت استفاده می‌شوند.

2- چگونه از گرانول ABS سفید یخچالی استفاده می‌شود؟

این گرانول‌ها ابتدا در دستگاه‌های تزریق‌کاری با حرارت و فشار، به شکل‌های مختلف قالب‌گیری می‌شوند و سپس به عنوان اجزای داخلی و خارجی اجزا در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرند.

3- کاربردهای گرانول ABS سفید یخچالی چیست؟

این گرانول‌ها برای ساخت قطعات مختلف داخلی یخچال، لباسشوی، قطعات خودرو و بخش‌های دیگر استفاده می‌شوند و به دلیل مقاومت و استحکام بالا، در صنایع الکتریکی و ساختمانی  بسیار مورد توجه قرار می‌گیرند.

سخن پایانی

گرانول ABS سفید، با ویژگی‌های استثنایی خود، اساس تولید قطعات کاربردی در صنایع کلیدی مختلف است. استحکام، مقاومت در برابر ضربه و حرارت، و قابلیت شکل‌پذیری این مواد، نقش بی‌قیاسی در ایجاد اجزای مقاوم دارد. همچنین، کاربردهای وسیع این مواد در صنایع خودروسازی، الکترونیک، و سایر زمینه‌ها نشان از ارزش و اهمیت آنها دارد. با توجه به تنوع کاربردها و خصوصیات فنی، گرانول ABS سفید، انتخابی ایده‌آل و اساسی برای تولید اجزای مقاوم و عملی در صنایع مختلف است.

بازرگانی ایرتاز عرضه کننده و تولید کننده انواع گرید های مواد اولیه، گرانول های پلی اتلین، پلی پروپیلن ها، ABS ،PVC، کامپاندها انواع مستربچ و انواع لوله های کشاورزی و تنت فشار PE100 و PE80 باکیفیت و قیمت مناسب به بازارهای داخلی و خارجی می باشد. جهت خرید این محصولات و مشاوره می توانید با کارشناسان ما در مرکز فروش تماس بگیرید.

شماره تماس: 09104417319

اشتراک گذاری این مقاله

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جستجو در سایت


دسته بندی


آخرین مقالات


برچسب ها


آخرین پروژه ها