معرفی گرانول ABS

معرفی گرانول ABS

معرفی گرانول ABS

معرفی گرانول ABS را در این مقاله بهش میپردازیم. گرانول ABS، یک ماده پلاستیکی با ویژگی‌های منحصربه‌فرد است که از ترکیب سه ماده اصلی، آکریلونیتریل، بوتادین و استایرن تشکیل شده است. این پلیمر، با دارا بودن مقاومت بالا در برابر ضربه، حرارت و محیط‌های شیمیایی و براقیت بالا به عنوان یکی از انتخاب‌های اصلی در صنایع خودروسازی، الکترونیک، وسایل خانگی، اسباب بازی و صنایع ساختمانی شناخته می‌شود. با توانایی بالای خمیرپذیری و قابلیت فراوری آسان، گرانول ABS از جمله مواد اصلی در تولید انواع قطعات و محصولات پلاستیکی با کیفیت و قابلیت‌های متنوع استفاده می‌شود.

آشنایی با گرانول ABS

گرانول ABS یک پلیمر ترکیبی است که از سه ماده اصلی تشکیل شده است.

• آکریلونیتریل: افزایش دهنده مقاومت شیمیایی

• بوتادین: افزایش دهنده مقاومت به ضربه

• استارین: افزایش دهنده استحکام مواد

به این نوع پلیمر ترپلیمر گفته می شود و ترپلیمر یعنی این ماده پلاستیکی از سه جزء تشکیل شده است. همان طور که گفته شد ABS دارای ویژگی‌های منحصربه‌فردی از جمله مقاومت بالا در برابر ضربه، حرارت و مواد شیمیایی است. همچنین به عنوان یک ماده با قابلیت فرآوری آسان و خمیرپذیری مناسب، در صنایع مختلفی از جمله صنعت خودروسازی، الکترونیک، وسایل خانگی، اسباب‌بازی و صنایع ساختمانی مورد استفاده قرار می‌گیرد. این ماده با امکانات متنوع و قابلیت‌های تنوع‌پذیری، در تولید قطعات پلاستیکی با کیفیت و عملکرد بالا تأثیرگذار است.

انواع گرانول ABS

گرانول ABS انواع مختلفی دارد که به صورت جزئی به آن ها اشاره می کنیم.

گرانول ABS سفید یخچالی، گرانول ABS طوسی روشن، گرانول ABS طوسی، گرانول ABS آبی، گرانول ABS طوسی تیره و …. نمونه هایی از این گرانول میباشند.

گرانول ABS سفید یخچالی

گرانول ABS سفید یخچالی، با ویژگی‌های ضدضربه و مقاوم در برابر دماهای پایین میباشد. این گرانول توانایی مقاومت در برابر ضربه، تغییرات دما و خواص الکتریکی را فراهم می‌کند و استفاده اصلی از آن در ساخت قطعات الکترونیک، لوازم خانگی مثل قطعات داخلی و خارجی یخچال‌، بدنه لباس شویی، هالوژن سقفی و… میباشد. بصورت کلی گرانول ABS سفید یخجالی بدلیل جذابیت ظاهری بالایی که دارد بیشتر مورد استفاده قرار می‌گیرد.

آشنایی با گرانول ABS

گرانول ABS طوسی روشن

گرانول ABS طوسی روشن، نوعی پلیمر ترکیبی با ویژگی‌های مقاومت بالا در برابر ضربه، حرارت و محیط‌های شیمیایی است. گرانول ABS از ترکیب استایرن، بوتادین و آکریلونیتریل تشکیل شده است و با اضافه کردن رنگ طوسی روشن در صنایع مختلفی مورد استفاده قرار می‌گیرد. استفاده اصلی آن در تولید قطعات داخلی خودرو، وسایل خانگی، لوازم الکترونیکی، میز و صندلی و صنایع دیگر میباشد. ویژگی ظاهری طوسی روشن آن، جذابیت بصری فراوانی را به محصولات می‌بخشد و قابلیت تطابق با استانداردهای ظاهری مختلف را داراست.

گرانول ABS طوسی

گرانول ABS طوسی، یک پلیمر قوی و چندمنظوره با خصوصیات منحصربه‌فرد است. این ماده از ترکیب استایرن، بوتادین و آکریلونیتریل تشکیل شده و مقاومت عالی در برابر ضربه، حرارت و محیط‌های شیمیایی ارائه می‌دهد. با رنگ طوسی، مورد استفاده در صنایع مختلف از الکترونیک و خودروسازی تا وسایل خانگی و دیگر صنایع است. ویژگی ظاهری منحصربه‌فرد آن، جذابیت بصری بالا و توانایی تطابق با استانداردهای ظاهری مختلف را داراست. این گرانول با قابلیت فرآوری و ساخت قطعات با کیفیت و عملکرد بالا مورد توجه است.

گرانول ABS آبی

گرانول ABS آبی، پلیمری است که از زنده بار ABS آبی و سفید تولید می شود و با ترکیب پودر آبی با زنده بار ABS سفید در هنگام تبدیل زنده بار به گرانول گرانول ABS آبی تولید می‌شود. این ماده دارای خصوصیات مانند مقاومت بالا در برابر ضربه، حرارت و محیط‌های شیمیایی است. رنگ آبی جذابیت بصری زیادی به این ماده می‌بخشد و آن را به گزینه‌ای محبوب برای صنایع مختلفی از جمله الکترونیک، خودروسازی، وسایل خانگی و صنایع دیگر تبدیل کرده است. از قابلیت‌های برجسته آن می‌توان به فرآیند فراوری آسان و تولید قطعات با کیفیت و استحکام بالا اشاره کرد.

گرانول ABS طوسی تیره

گرانول ABS طوسی تیره، یک پلیمر ترکیبی با خصوصیات برجسته است که از استایرن، بوتادین و آکریلونیتریل تشکیل شده است. این ماده دارای مقاومت بالا در برابر ضربه، حرارت و مواد شیمیایی است. رنگ طوسی تیره جذابیت ظاهری زیادی به این ماده می‌بخشد، معمولاً در صنایع مختلف از جمله الکترونیک، خودروسازی، وسایل خانگی و صنایع ساختمانی به کار می‌رود. قابلیت فرآوری آسان و توانایی ساخت قطعات با کیفیت و استحکام بالا، از ویژگی‌های برجسته این گرانول محسوب می‌شوند.

انواع گرانول ABS

گرانول ABS کرم روشن

گرانول ABS کرم روشن، نوعی پلیمر ترکیبی است که از ترکیب استایرن، بوتادین و آکریلونیتریل ساخته می‌شود. این ماده دارای خصوصیات مقاومت بالا در برابر ضربه، حرارت و محیط‌های شیمیایی است. رنگ کرم روشن باعث جذابیت ظاهری و استفاده گسترده آن در صنایع مختلف از جمله الکترونیک، خودروسازی، وسایل خانگی و صنایع ساختمانی شده است. این گرانول به دلیل قابلیت فرآوری آسان و توانایی ساخت قطعات با کیفیت و استحکام بالا، به عنوان یک گزینه محبوب محسوب می‌شود.

گرانول ABS سفید مایل به آبی

گرانول ABS سفید مایل به آبی، پلیمری است با خصوصیات بالقوه‌ای از جمله مقاومت در برابر ضربه، حرارت و مواد شیمیایی. این گرانول با رنگ سفید مایل به آبی، جذابیت بصری بالا و استفاده گسترده در صنایع مختلف از جمله الکترونیک و خودروسازی تا وسایل خانگی و اسباب‌بازی؛ همچنین قابلیت فرآوری آسان و توانایی ساخت قطعات با کیفیت و استحکام بالا، این گرانول را به گزینه‌ای محبوب و چندمنظوره برای تولید انواع قطعات و محصولات پلاستیکی تبدیل کرده است.

گرانول ABS مشکی

گرانول ABS مشکی، یک نوع پلیمری است که با ترکیب مستربچ استفاده می شود. این گرانول به دلیل مقاومت در برابر ضربه و جذابیت بصری بالایی که دارد میتوان در تولید قطعات داخلی خودرو مثل داشبورد، کنسول و درب خودرو و… مورد استفاده قرار داد. گرانول ABS مشکی بدلیل جذابیت بصری بالایی که دارد و همچنین با قابلیت فرآوری آسان و توانایی تولید قطعات با کیفیت و استحکام بالا، گرانول ABS مشکی را به گزینه‌ای برتر برای تولید محصولات پلاستیکی با طراحی و عملکرد منحصربه‌فرد تبدیل کرده است.

نحوه تولید گرانول ABS

تولید گرانول ABS یک فرآیند پیچیده و چند مرحله‌ای است. ابتدا در خرید زنده بار باید دقت کنید که بار بر اساس جنس تفکیک شده باشد نه بر پایه رنگ، بعد از تفکیک صحیح زنده بار ABS تهیه شده به داخل دستگاه آسیاب هدایت می شود و بعد از اسیاب به خط شستشو انتقال پیدا میکند، بعد از شستشو و خشک شدن بار  به داخل دستگاه گرانول ساز انتقال داده می شود.

توجه داشته باشید دستگاه گرانول ساز مناسب ABS دستگاه تک پیچه و دو مرحله با طول بیشتر از سه متر و سی سانت و مجهز به گاز گیر می باشد قرار میگیرد و در دمای 114 درجه تا نقطه ذوب گرم شده و بعد با عبور از طوری رشته ها از داخل وان آب رد شده و بعد از سرد شدن در دستگاه برش داده میشود. در کیسه های 20 و 25 کیلویی آماده استفاده در تولید قطعات و محصولات پلاستیکی می‌شوند.

کاربردهای آن

گرانول ABS به دلیل مقاومت بالا در برابر ضربه و حرارت، استفاده‌های گسترده‌ای دارد. از جمله کاربردهای آن:

• صنعت خودروسازی: به عنوان قطعات داخلی و خارجی، پنل‌های داشبورد، کلاهک‌ها و برخی قطعات نزدیک موتور.

• قطعات الکترونیک: محافظ موبایل و لپ‌تاپ، پریز برق و… .

• وسایل خانگی: مانند یخچال‌ها و ماشین‌لباسشویی.

• صنایع ساختمانی: به عنوان پوشش‌های داخلی، لوازم بهداشتی.

نحوه تولید گرانول ABS

سوالات متداول

1- باید با چه ویژگی‌هایی از گرانول ABS آشنا باشیم؟

گرانول ABS یک پلیمر ترکیبی است که از استایرن، بوتادین و آکریلونیتریل تشکیل شده است. ویژگی‌های آن شامل مقاومت بالا در برابر ضربه، حرارت و مواد شیمیایی، قابلیت فرآوری آسان، و رنگ‌پذیری مناسب برای استفاده در صنایع مختلف است.

2- کاربردهای اصلی گرانول ABS چیست؟

این ماده در صنایع مختلف مانند خودروسازی (قطعات داخلی و خارجی خودروها)، الکترونیک (محافظ موبایل، لپ‌تاپ و وسایل الکترونیکی)، وسایل خانگی (قطعات یخچال و ماشین‌لباسشویی)، و صنایع ساختمانی (پوشش‌های داخلی و لوازم بهداشتی) استفاده می‌شود.

3- فرآیند تولید گرانول ABS چگونه است؟

تولید شامل آسیاب کردن مواد بازیافتی، پلیمریزاسیون (واکنش شیمیایی) بین مواد با استفاده از کاتالیزورها و حرارت، تصفیه، شکل‌دهی به صورت گرانول و فرآیندهای پس از تولید مانند اکستروژن و خنک‌کردن است.

سخن پایانی

گرانول ABS با ویژگی‌های متنوع و کاربردهای گسترده، اصلی‌ترین جزء صنایع مختلف است. مقاومت در برابر ضربه، حرارت و مواد شیمیایی، همراه با آسانی فرآوری، این ماده را به انتخاب اصلی برای قطعات خودرو، الکترونیک، وسایل خانگی و صنایع ساختمانی تبدیل کرده است. و از طریق ترکیب دقیق مواد ریسایکل با افزودنی ها حین تولید، این گرانول توانایی طراحی و ساخت محصولات پلاستیکی با کیفیت و استحکام بالا را فراهم می‌کند، ایجاد کننده چندین فرصت و کاربرد متنوع در صنایع مختلف است.

بازرگانی ایرتاز عرضه کننده و تولید کننده انواع مواد اولیه، گرانول، پلی اتلین، پلی پروپیلن ها، کامپاندها مستربچ و انواع لوله های باکیفیت و قیمت مناسب به بازارهای داخلی و خارجی می باشد. جهت خرید این محصولات و مشاوره می توانید با کارشناسان ما در مرکز فروش تماس بگیرید.

شماره تماس: 09104417319

اشتراک گذاری این مقاله

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جستجو در سایت


دسته بندی


آخرین مقالات


برچسب ها


آخرین پروژه ها