قیمت و خرید پلی اتیلن ترفتالات

قیمت و خرید پلی اتیلن ترفتالات

قیمت و خرید پلی اتیلن ترفتالات

قیمت و خرید پلی اتیلن ترفتالات به دلیل ویژگی ها و کاربرد های آن امروزه مورد نیاز بسیاری از صنایع مانند صنعت های بطری سازی و پلاستیک سازی می باشد. قیمت این محصول امروزه با توجه به عواملی که در آن دخالت دارند بسیار متغیر بوده و بسیار با نوسان می باشد. میزان خرید این محصول با توجه کارایی های ان در صنایع از آمار خوبی برخوردار می باشد.

میزان خرید پلی اتیلن ترفتالات در ادامه ذکر شده است. اگر شما نیز قصد دارید پس از اطلاع از قیمت پلی اتیلن ترفتالات این محصول را خریداری نمایید باید از روش های ذکر شده در این مقاله اقدام نمایید. البته توجه داشته باشید که خرید این کالای با ارزش آسان نبوده و باید به برخی از نکات توجه شود.

قیمت امروز پلی اتیلن ترفتالات

به دلیل وجود نوسانات زیاد قیمت امروز پلی اتیلن ترفتالات را نمی توان در این بخش قیمت دقیقی برای این محصول ذکر کرد. پلی اتیلن ترفالات در سال های اخیر در شرکت های مختلف تولید و در بازار عرضه می شود. در آخرین قیمت عرضه شده برای این محصول بین 45 الی 50 هزار تومان به ازای 1 کیلو گرم از پلی اتیلن ترفتالات عرضه شده است.

همانطور که ذکر شد ممکن است قیمت ذکر شده در آینده تغییراتی داشته باشد. شما می توانید برای اطلاع از اخرین تغییرت قیمتی در این محصول به سایت های فروش این محصول به صورت مجازی مراجعه نمایید.

قیمت امروز پلی اتیلن ترفتالات

عوامل تاثیر گذار بر قیمت پلی اتیلن ترفتالات

عوامل تاثیر گذار بر قیمت پلی اتیلن ترفتلات همان دلایلی می باشند که قیمت نهایی محصول را تعیین می کند. این عوامل به یکسان و عادلانه تر شدن قیمت نهایی این کالای پتروشیمی در جهان کمک شایانی می کنند. از جمله عوامل تاثیر گذار بر قیمت پلی اتیلن ترفتالات در ایران می توان به موارد زیر اشاره کرد.

1. قیمت ارز: قیمت پلی اتیلن ترفتالات مانند بسیاری از محصولات پتروشیمی دیگر وابستگی زیادی به قیمت ارز به خصوص قیمت دلار دارد. با تغییرات قیمت دلار قیمت این محصول نیز تغییر می کند.
2. گرید (PET): پلی اتین ترفتالات یا (PET) دارای گرید های مختلفی می باشد. گرید های مختلف کارایی و کیفیت متفاوتی با هم دارند. هر گرید دارای قیمت مخصوص به خود می باشد.

خرید پلی اتیلن ترفتالات

خرید پلی اتیلن ترفتالات در سال های اخیر با توجه به کارایی های این محصول از آمار خوبی برخوردار بوده است. اگر شما نیز در آینده قصد خرید این محصول را خواهید داشت باید با مشخصات کلی و کاربرد های این محصول آشنایی کاملی داشته باشید.

1. پلی اتیلن ترفتالات یا همان(PET) یک محصول پتروشیمی بر پایه رزین پلی استر ترموپلاستیک می باشد. از مشخصات این پلی اتیلن می توان به بی رنگ بودن، سبک و نشکن بودن آن اشاره کرد.
2. از کاربرد های مهم پلی اتیلن ترفتالات می توان استفاده از ان در ساخت بطری، الیاف و استفاده از آن در صنعت نساجی را نام برد.

میزان خرید پلی اتیلن ترفتالات

میزان خرید پلی اتیلن ترفتالات

میزان خرید پلی اتیلن ترفتالات در ایران و جهان در سال های اخیر افزایش چشمگیری داشته است. افزایش آمار خرید این محصول در نتیجه افزایش نیاز جهان به محصولات تهیه شده از این پلی اتیلن ترفتالات می باشد. در آخرین آمار ذکر شده این محصول با ارزش در کشور ما 850 هزار تن در سال می باشد. غالب بر 90 درصد این تولیدات در داخل کشور صرف تولید محصولات شده و مابقی آن صرف صادرات می شود.

اغلب خریداران پلی اتیلن ترفتالات تولید کنندگان بطری و صنایع نساجی می باشند. در کشور ما بیشترین تولیدات پلی اتیلن ترفتالات مربوط به دو شرکت پتروشیمی تندگویان و پلی اکریل می باشد.

نحوه خرید پلی اتیلن ترفتالات

اطلاع از نحوه خرید پلی اتیلن ترفتالات برای کسانی که از نیاز به خرید این محصول دارند بسیار ضروری می باشد. اگر شما از روش های خرید این محصول اطلاع ندارید مطالعه این بخش برای شما ضروری می باشد. در این بخش ما به دو روش اسان خرید این محصول خواهیم پرداخت.

1. روش تلفنی: برای خرید این محصول مراکزی وجود دارد که شما می توانید با این مراکز تماس گرفته و محصول خود را استعلام نمایید.

2. روش مجازی: آسان ترین روش برای خرید پلی اتیلن ترفتالات خرید به صورت مجازی و ازطریق سایت ها می باشد. امروزه سایت های بسیاری به فروش این محصول می پردازند.

نکات مهم جهت خرید پلی اتیلن ترفتالات

برای خرید پلی اتیلن ترفتالات نکاتی مهمی وجود دارد. توجه و عمل به این نکات برای داشتن خریدی مطمئن بسیار مهم می باشد. اگر در خرید این محصول نکات زیر رعایت نشود ممکن است شما دچار مشکلاتی مانند ضرر مالی زیاد شوید. نکات مهم جهت خرید پلی اتیلن ترفتالات به شرح زیر می باشد.

1. مشورت: مشورت با افراد با تجربه در این زمینه و با مشاوران فعال در این زمینه اهمیت بسیار زیادی دارد. شما باید قبل از خرید این کار را انجام دهید.
2. آشنایی با شرایط لازم جهت صادرات پلی اتیلن ترفتالات: اگر شما خرید این محصول را جهت صادرات انجام می دهید حتما از شرایط و قیمت صادرات این محصول مطلع شوید.

میزان خرید پلی اتیلن ترفتالات

سوالات متداول

1- قیمت گذاری پایه و نهایی پلی اتیلن ترفتالات یا همان (PET) در کجا و چگونه تعیین می شود؟

محصولات (PET) در بورس کالا و شورای همکاری خلیج فارس عرضه شده و قیمت پایه ای برای آن تعیین می شود. قیمت (PET) در بورس کالا بر اساس دلار نیمایی تعیین و به فروشندگان عرضه می شود. تقاضا کنندگان باید با هم بر سر قیمت رقابت کرده و در نهایت قیمت نهایی این محصول تعیین شود.

2- ویژگی های مثبت پلی اتیلن ترفتالات چیست؟

قبل از خرید این محصول باید از ویژگی های این محصول اطلاع داشته باشید. مهم ترین ویژگی های (PET) به شرح زیر می باشد.

  • دمای ذوب 260 درجه ای
  • 152 مگاپاسکال مقاومت کششی
  • دامی قالب ریزی 91 درجه ای

3- آیا (PET) قابل بازیافت می باشد؟

بله. یکی از سوالات مهم خریداران پلی اتیلن ترفتالات موضوع بازیافت این محصول می باشد. نه تنها این محصول پتروشیمی بازیافت می شود بلکه از بازیافت شده آن می توان برخی از پارچه ها و کیسه های خواب را تولید نمود.

برای اطلاع از قیمت‌های های مواد نو پتروشیمی و Recycle با ما از طریق Whatsapp در ارتباط باشید.

سخن پایانی

در این مقاله ما در مورد یکی از پر مصرف ترین پلی اتیلن های جهان یعنی پلی اتیلن ترفتالات پرداختیم. قیمت این محصول تحت تاثیر عوامل ذکر شده در این مقاله قرار گرفته و دچار نوسانات زیادی می شود. در این مقاله به مهم ترین بخش خرید پلی اتیلن ترفتالات یعنی روش های استعلام و خرید این محصول نیز اشاره کردیم.

شما می توانید با مطالعه بخش های مختلف این مقاله اطلاعات زیادی در مورد مشخصات و کاربرد های این محصول پتروشیمی به دست بیاورید. این اطلاعات حتما در هنگام خرید این محصول مورد نیاز شما خواهد بود.

بازرگانی ایرتاز عرضه کننده و تولید کننده انواع مواد اولیه، پلی اتلین، پلی پروپیلن ها، کامپاندها مستربچ و انواع لوله های باکیفیت و قیمت مناسب به بازارهای داخلی و خارجی می باشد. جهت خرید این محصولات و مشاوره می توانید با کارشناسان ما در مرکز فروش تماس بگیرید.

شماره تماس: 09104417319

اشتراک گذاری این مقاله

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جستجو در سایت


دسته بندی


آخرین مقالات


برچسب ها


آخرین پروژه ها